960x0.jpg (960×381)

بازی Death Stranding قطعاً از عجیب‌ترین عناوینی است که تابه‌حال با آن مواجه شده‌ایم. هیدئو کوجیما مدت‌هاست که ما را با داستان شگفت‌انگیز آن میخکوب کرده است و بالاخره می‌توانیم کیفیت واقعی این بازی را درک کنیم. منتقدان مطرح دنیای بازی‌های ویدیویی، نمرات و نظرات خود را در مورد این بازی به اشتراک گذاشته‌اند و کافی است با ما برای بررسی آن‌ها همراه باشید.

Death Stranding اولین بازی مستقل هیدئو کوجیما است و برای همین است که توجهات زیادی را به خود جلب کرده است. تابه‌حال تریلرهای مختلفی را از این بازی مشاهده کرده‌ایم اما تریلر هنگام عرضه بازی واقعاً کیفیت دیگری دارد. برای همین ابتدا می‌توانید نگاهی به آن داشته باشید و سپس نمرات بازی را بررسی خواهیم کرد.

IGN – 6.8

بازی‌های مشهور و مطرح سال‌های اخیر مانند The Legend of Zelda: Breath of the Wild و Red Dead Redemption 2 توانسته‌اند تعادلی منطقی میان رئالیسم و همچنین نشاط فرار از واقعیت و خیال گرایی پیدا کنند. Death Stranding همانند شخصیت اصلی ناپایدارش نتوانسته آن تعادل را رعایت کند و به‌جای آن پر از ایده‌های خلاقانه جدید و بلندپروازانه است. دنیای علمی تخیلی فوق‌العاده پیش روی شماست که می‌توانید اوقات خوبی در نقشه عظیمش داشته باشید اما باعث شرم است که بازی روی گیم پلی سوار است که به‌سختی می‌تواند این سفر اعجاب‌انگیز را پوشش دهد. آخرین ساخته استودیو Kojima Productions در شبکه‌های اجتماعی تحسین زیادی دریافت کرده است من شخصاً این بازی را دوست داشتم اما هیچ‌وقت عاشقش نخواهم شد.

Gamespot – 9

death stranding

درک بازی Death Stranding چندان آسان نیست. رگه‌های پیچیده زیادی از پلات، اسم‌های ابلهانه و همچنین لحظات چرند و البته پیامی کاملاً واضح دیده می‌شود. بازی صحنه‌های جالبی مانند پیدا کردن یک نردبان که بازیکن دیگری برایتان جاگذاشته است یا تشکر دیگر NPC ها از شما به خاطر تلاش‌هایتان دارد. درواقع بازی Death Stranding به‌طور واضح در داستان و گیم پلی نشان می‌دهد که این حس بدبختی و فلاکت است که ارزش زندگی را بالا می‌برد. این بازی است که نیاز به حوصله و صبر و البته عشق دارد. این دقیقاً چیزی است که در دنیای امروز نیز به آن نیازمندیم.

Gamesradar – 3.5/5

death stranding

واضح است که این بازی ساخته هیدئو کوجیما است. این بازی است که انتظارات فوق‌العاده بالایی ایجاد می‌کند اما دقیقاً قادر به ارضای این انتظارات نیست. می‌توان گفت که هیچ لحظه بسیار بزرگ و تکان‌دهنده‌ای در بازی وجود ندارد و خبری از سورپرایز نیست. تنها یک بازی معمولی در مورد حمل کردن جعبه‌های مختلف به آخر دنیاست! داستان در سوی دیگر یک علمی تخیلی فوق‌العاده است که با کات سین‌های بلند کوجیما مزین شده است. به‌طورکلی بازی می‌توانست افسانه‌ای باشد اما توانایی تحمل وزن انتظارات بازیکنان را ندارد.

The VG247 review – 3/5
Eurogamer – Recommended
USgamer – 3.5/5
The Guardian – 4/5
IGN – 6.8
Gamespot – 9
EGM – 5/5
Game Informer – 7
VGC – 3/5
Shack News – 9
Press Start – 8
Gamesradar – 3.5/5
Videogamer – 8
COGconnected – 93/100
Screen Rant – 5/5
Easy Allies [Video] – 8
Gameblog [French] – 8
Everyeye.it [Italian] – 9

death stranding meta

منبع: VG247

 

 

منبع : بازی های ویدئویی |نمرات و بررسی‌های اولیه بازی Death Stranding منتشر شد
برچسب ها : بازی ,death ,stranding ,کوجیما ,فوق‌العاده ,انتظارات ,death stranding ,بازی death ,هیدئو کوجیما ,تخیلی فوق‌العاده ,علمی تخیلی ,بازی death stranding ,علمی تخیلی فوق‌ال